logo
Anasayfa / Markalar / Alarko Kombi Servisi

Alarko Kombi Servisi

Alarko Kombi Servisi
ALARKO KOMBİ SERVİSİ

Birlik Teknik Kombi Servisi  olarak  sektör içerisinde elde  etmiş olduğu deneyim ve tecrübe birikimi sonucunda titizlik ve üstün özveri ile oluşturmuş olduğumuz donanımlı ve spesiyalist ekibimiz ile tarafımıza başvurmakta olan müşteri portföyümüzün gereklilik  ve ihtiyaçlarına uygun olarak atılımlar gerçekleştirmekte olan bir kuruluş olmaktayız.

Firmamız kurulduğu günden bu yana kombi çözüm hizmetini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye ve hizmetlerini daha da kaliteli bir hale getirmeye devam etmektedir. Alanın da uzman personelimiz ile kombi problemlerinize anında  çözüm   bularak mağduriyetinizi  tamamen ortadan kaldırıyoruz. %100 Müşteri memnuniyeti misyonu ile kurduğumuz firmamız sizlere sunduğu yenilikçi çözümler ile bütçenize en uygun kombi bakım hizmetini vermekteyiz.  Kombi problemlerinizi TSE yetkisi bulunmayan firmalara çözüme ulaştırmak istediğiniz ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Biz Alanımızda Uzmanız


EN ÇOK KARŞILAŞILAN ARIZA KODLARI

Serena

E01 Arıza Kodu: Eğer kombi ateşlemiyorsa yani doğalgazı ısı enerjisine dönüştürmüyorsa bu arıza kodu ile karşılaşırsınız. Bu arıza kodunu veren bir cihaz çalışmayacaktır. Bu uyarı ile karşılaşırsanız kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer kombiye gaz geliyorsa cihazınızda yer alan reset tuşu yardımıyla kombiye reset atmanız gerekir. Eğer ilk seferde düzelmezse birkaç kez daha deneyin. Buna rağmen cihaz hata kodunu vermeye devam ediyorsa sorun armatürü, iyonlar, elektrotlar veya kartta olabileceği için mutlaka hızlı bir şekilde servisimize  başvurmanız yeterlidir.


E02 Arıza Kodu: Kombilerde limit termostat adı verilen bir parça vardır. Bu parçanın amacı cihaz aşırı ısınırsa devreye girerek kombiyi ısınmadan kaynaklı arızalardan korumaktır. Eğer kombide bu arıza kodunu görüyorsanız limit termostat ile ilgili bir arıza olduğunu anlayabiliriz. Bu kullanıcı tarafından yapılabilecek bir onarım olmadığı için mutlaka 7/24 hizmet veren servimizi arayarak iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.


H20 Arıza Kodu: Kombinin içinde olması gereken ideal bir basınç vardır. Su basıncının bitmesi durumunda cihazın çalışmadığını belirten bu arıza kodu ile karşılaşırsınız. Cihaz basınç olmadığı zaman çalışmamaktadır; cihazın su basıncını ayarlamanız gerekir. İdeal su basıncı 1 – 2 arasında olması gerekmektedir. Su basıncını cihazın altındaki mekanizma yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz eski verimine geri dönecektir.


E05 Arıza Kodu: Tesisat sensöründe arıza olduğu zaman görülen arıza kodudur. Bu arıza kodu çıktığı zaman kalorifer petekleri ısınmaz ve teknik servisimiz  tarafından sensörun değiştirilmesi gerekir. Bu sensorun diğer adı da yüzeysel sensördur.


E06 Arıza Kodu:
Kombi sıcak su sensöründe arıza olduğu zaman görülen hata kodudur.  Sıcak su sağlanmasında sorun yaşanır veya sıcak su bir süre gelmez. Böyle bir arıza kodu veya durumla karşılaşırsanız hemen Birlik Teknik Kombi Servisimizi arayarak sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.


E14 Arıza Kodu: Baca tıkalı olduğu zaman veya baca bağlantılarında gevşeme meydana geldiği zaman bu arıza kodu ile karşılaşılır. Mutlaka servisimiz tarafından müdahale gereklidir.


E22 Arıza Kodu: Parametre ayarlarında bir arıza olduğu zaman görülen koddur. Cihaz artık eskisi gibi çalışmayacaktır.Birlik Teknik Kombi Servisimiz ile iletişime geçerek servimiz tarafından parametre ayarlarının yapılması gerekmektedir. 


E35 Arıza Kodu: Kombi ateşleme işlemini yapsa bile alev almadığı için geri södüğü zaman görülen hata kodudur.Gazla alakalı bir sorun meydana gelmiş olabilir, servisimize arayarak iletişime geçmeniz yeterlidir.


Trendy

80 Ledi Yanıp Sönüyor:
Cihaz kendi kendisini kapattığı zaman görülen durumdur. Kombi ateşleme yaparken alev almıyordur. 7/24 hizmet veren servisimiz ile  iletişime geçmeniz yeterlidir. 


80 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin içindeki ısı maksimum seviyeye ulaştığı zaman görülür. Cihaz bir süreliğine kendini kilitlemiştir. Cihaza reset atarak düzelmesi için bir süre bekleyiniz, ancak hala düzelmiyorsa teknik servisimizi  çağırmanız gerekmektedir.


80 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor: Cihazın bacasının çekiminde bir problem yaşandığı zaman görülen durumdur.Teknik servisimizden yardım alarak kombi bacasının kontrol ettirilmesi önerilir.


60 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin hava akımda bir sorun olduğu zaman görülür. Cihaz fanında arıza meydana gelmiş olabilir veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Teknik servisimiz tarafından müdahale edilmelidir. 


70 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin içindeki su basıncı düşük olduğu zaman görülür. Kombiye su basılması gerekir ve ideal basınç seviyesi 1,5 bardır. 


50 Ledi Yanıp Sönüyor:
Kombinin sıcak su sağlayan parçasında bir hasar olduğunda görülür. Sıcak su hiç sağlanmayabilir veya bir süreliğine gidip gelebilir. Sensörlerin değişmesi gerekmektedir.


40 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin içinde peteklerin ısınmasını sağlayan sensörle ilgili arıza meydana geldiğinde görülür. Sensörlerde arıza olduğu zaman bu arı neticesinde petekler ısınmaz. Cihazın derecesi yükselse bile istenen sıcaklık sağlanmaz.  7/24 hizmet veren servisimiz ile  iletişime geçmeniz yeterlidir. 


Trendy-D


F5 + İng. Anahtarı Arıza Kodu:
Hava akımında bir arıza olduğunda görülür. Hava prostatı arızalı olabilir veya baca çekimi yetersiz kalabilir.


F4 + Reset + İng. Anahtarı Arıza Kodu:
Cihaz ateşlemeye geçse dahi alev almadığı için çalışmadığı zaman görülür. Gaz ile ilgili bir sorunun olması kuvvetle muhtemeldir. Mutlaka 7/24 hizmet veren servimizi arayarak iletişime geçmeniz  gerekmektedir.


F4 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Kombi ateşleme işleminden sonra alevlenme işlemi tam gerçekleşmediği için cihaz verimsiz çalışıyor demektir. Sorunun net bir şekilde tespit edilmesi için teknik servisimizin çağrılması gerekir.


F3 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Peteklerin ısınmasını sağlayan sensor arızalı olursa görülür.  Cihazı yüksek derecede çalıştırsanız bile petekler ısınmayacağı için sensorun değiştirilmesi gerekmektedir.


F2 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Kombinin sıcak su sağlaması ile ilgili bir sorun yaşanırsa bu arıza kodu görülür. Kullanıcının sıcak su alabilmesi için Ntc sensorunun değiştirilmesi gerektiği için teknik servisimizle iletişime geçerek çağırmanız yeterlidir.

 
F1 + Reset + İng. Anahtarı Kodu: Kombinin aşırı ısınması sonucu limit termostatının devreye girmesi durumunda  görülür. Ekranda böyle bir hata kodu görürseniz reset atıp bir süre beklemeniz gerekir. Eğer arıza hala düzelmiyorsa teknik servisimiz ile iletişime geçmelisiniz.  F0 + İng. Anahtarı Arıza Kodu:
Cihazın su basıncı azaldığı zaman ya da bittiği zaman görülen arıza kodudur.Kombinin su basıncı azalırsa cihaz bu arıza kodunu verir, su basıncının yükseltilerek ideal seviyeye çıkarılması gerekir. İdeal basınç 1 – 2 bar arasındadır. Cihazdaki su basıncını yükselterek normal çalışma düzenine dönmesini sağlayabilirsiniz. Ancak basınç seviyesi ideal aralıkta ise su dolaşımında bir arıza olabilir, 7/24 hizmet veren servisimizden yardım isteyebilirsiniz. 

Fiyat Teklifi Al

Kombiniz ile İlgili Sorunları Söyleyin, Sizlere Hemen Çözüm Bulalım. Formu Doldurun Sizi Arayalım.